> ETKİNLİKLER > Tanpınar Mektup Yarışması
Etkinlik Detayları
30
Mart
Cuma
SAAT
17:00
YER :

AHMET HAMDİ TANPINAR ANISINA

MEKTUP YARIŞMASI KATILIM KOŞULLARI

2018

 

 Katılım Koşulları:

1- Yarışmanın son başvuru tarihi 30 Mart 2018, Cuma mesai saati bitimidir. Postadan kaynaklı gecikmeden Belediyemiz sorumlu değildir. Eserler iade edilmeyecektir.

2- Yarışmaya katılacak eserler daha önce yayımlanmamış olmalıdır. Eserin herhangi bir yayında daha önce yayımlandığının tespit edilmesi halinde ödül iptal edilir.

3- Yarışmaya yurt içinden veya dışından herkes katılabilir.

4- Katılım bir (1) eserle sınırlandırılmıştır, metin uzunluğu ise mektup niteliğini taşırmayacak şekilde olacaktır.

5- Eserler Türkçe kaleme alınacaktır.

6- Tema, “Tanpınar’a Mektup” olarak belirlenmiştir.

7- Her yarışmacı eserini 7 nüsha olarak çoğaltılmış halde ve metni içeren cd’yi aşağıdaki adrese elden veya postayla gönderecektir. (e-posta yoluyla gelen eserler değerlendirilmeyecektir.)

Osmangazi Belediyesi / Soğanlı Kültür Merkezi / Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü –

Soğanlı Mah. Dr. Sadık Ahmet Cd. No:388, Osmangazi – BURSA

8- Yarışmacılar gerçek isimleriyle değil rumuzla katılacaklardır. Bu nedenle eserin üzerinde (veya herhangi bir sayfasında) gerçek kimlik bilgileri yer almayacak, bunun yerine rumuz kullanılacaktır. Yarışmacının ad, soyad, telefon(cep, ev, iş), adres ve e-mail bilgilerini içeren bilgiler, kapalı bir zarf içinde, eserle birlikte gönderilecektir.

9- Eserler; Dr. Abdullah UÇMAN başkanlığındaki; Prof. Dr. Handan İnci, Prof. Dr. Baki ASİLTÜRK. Metin ÖNAL MENGÜŞOĞLU ve İhsan DENİZ’den oluşan seçici kurul tarafından değerlendirilecektir.

10- Yarışmada dereceye girenlerden; birinciye 10.000 TL, ikinciye 7.500 TL, üçüncüye 5.000 TL, mansiyon kazanan yarışmacılara ise 2.500’er TL ödül verilecektir.(Toplam 2 mansiyon)

11- Sonuçlar Mayıs ayında açıklanacak, ödüller ise 5 Mayıs 2018 tarihinde düzenlenecek törenle sahiplerine verilecektir.

12- Seçici Kurul’un tespit ettiği eserler, yarışma sonunda Osmangazi Belediyesi tarafından kitaplaştırılacak. Kitapta yer alacak eserler için ayrıca telif ücreti ödenmeyecektir.

13- Yarışmaya, Bursa Osmangazi Belediyesi mensupları ile Seçici Kurul üyeleri ve bunların birinci derece yakınları katılamazlar.

14- H. Tanpınar Edebiyat Yarışması’ndan daha önce ödül alanlar katılamaz.

 

Osmangazi Belediyesi

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü

TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR
BU İÇERİĞİ PAYLAŞA BİLİRSİNİZ:
DİĞER YAKLAŞAN ETKİNLİKLER