> ETKİNLİKLER > Genç Starlardan Dündar’a Ziyaret

Osmangazi Belediyesi tarafından 2017 yılında düzenlenen Bursa Liseler Arası Müzik Yarışması’nda (Genç Star) En İyi Pop Erkek Solist kategorisinde birinci olan öğrenciler, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ı ziyaret etti.

Gençlerin önünü açmak ve sesini duyurmak isteyen genç yeteneklere destek olmak amacıyla Osmangazi Belediyesi tarafından 10. kez düzenlenen Liseler Arası Müzik Yarışması’nda En İyi Pop Erkek Solist kategorisinde birinci olan Özel İdea Koleji öğrencileri, mutluluklarını Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ile paylaştı. Kazandıkları ödül ile Başkan Dündar’ı ziyaret eden gençler, Liseler Arası Müzik Yarışması’nın kendileri için bir dönüm noktası olduğunu dile getirdiler. Yarışma sayesinde yeteneklerini keşfetme fırsatı bulduklarını ve özgüvenlerinin arttığını ifade eden öğrenciler, Başkan Dündar’a düzenlemiş oldukları yarışma için teşekkürlerini sundu.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, kültür-sanat faaliyetlerine büyük önem verdiklerini ifade ederek, “17 yıldır düzenlediğimiz Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Yarışması, uluslararası bir yarışma halini aldı. Feraizcizade Mehmet Şakir Efendi adına düzenlediğimiz oyun yazma yarışması ile de Türk edebiyatına yine farklı bir dalda katkı sağlıyoruz. Liseler Arası Mevlana Şiir Yarışması’nı da ilk olarak Osmangazi ilçesindeki liseler arasında yaptık. Daha sonra Bursa geneline yaydığımız yarışmamızı Türkiye geneline taşıdık. Gençlerimizin yeteneklerini sergilemesine imkan sağlayan Bursa Liseler Arası Müzik Yarışması’nı da (Genç Star) yarışmasını da başarıyla organize ediyoruz. Bu yıl düzenlediğimiz yarışmamızda En İyi Pop Erkek Solist kategorisinde birinci olan öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Eğitim ve müzik hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.

BU İÇERİĞİ PAYLAŞA BİLİRSİNİZ: