> ETKİNLİKLER > Doğa ve Sinema Severlerden Festivale Büyük İlgi

Osmangazi Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen 11. Dağ Filmleri Festivali, doğa ve sinema severler tarafından büyük ilgi gördü. 11-13 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen festivali bin 350 kişi izledi.

Ördekli Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen 11. Dağ Filmleri Festivali Bursa’da geniş kitlelere ulaştı. 11 Mart Cuma günü yapılan Gala gösterimi ile başlayan, Osmangazi Belediyesi’nin ikinci kez ev sahipliğini yaptığı Türkiye’nin doğa, keşif ve macera konulu ilk ve tek film festivalinde 18 yerli ve yabancı filmi ücretsiz olarak izleyicilerle buluştu. 3 gün süren festivali doğa ve sinema tutkunu bin 350 kişi izledi. Bu yıl ‘dağ ve tırmanış’, ‘keşif ruhu’ ve ‘kayak’ temalarının işlendiği festivale katılan izleyiciler, festivalden büyük keyif aldıklarını belirterek, böylesine farklı bir etkinliğiı Bursa’da düzenlenmesine olanak sağladığı için Osmangazi Belediyesi’ne teşekkür etti.

Dağ Filmleri Festivali’ne Bursalıların gösterdiği ilgiden dolayı çok büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Dağ Filmleri Festivali Koordinatörü Murat Yılmaz, “Osmangazi Belediyesi’nin desteği ile Dağ Filmleri Festivali’ni ikinci kez Bursa’da düzenledik. Doğa ve sinema tutkunu Bursalı vatandaşların büyük ilgisiyle karşılaştık. Festival, katılımcı ve izleyici sayısıyla her yıl daha da büyüyor. Umarım önümüzdeki yıl da Bursa’da izleyiciler ile buluşuruz. Bize vermiş olduğu desteklerden dolayı Osmangazi Belediye Başkanımız Mustafa Dündar’a teşekkür ederim” dedi.

BU İÇERİĞİ PAYLAŞA BİLİRSİNİZ: