> ETKİNLİKLER > Doğa Tutkunları Bu Festivalde Buluşuyor

Bu yıl 11’incisi düzenlenen Dağ Filmleri Festivali Belediyemizin ev sahipliğinde gerçekleşiyor. Belediye Başkanımız Mustafa Dündar, 11-13 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan festival kapsamında 18 yerli ve yabancı filmin ücretsiz olarak doğa tutkunları ile buluşacağını söyledi.

Dünya’da 60 yılı aşkın süredir düzenlenen, ülkemizde de ise bu yıl 11’incisi gerçekleştirilen Dağ Filmleri Festivali, doğa tutkunlarını buluşturan, dünyanın en güzel dağlarını, sularını, yeşilini gözler önüne seren, macera ve adrenalini en güzel örnekleri ile yaşatan özel bir etkinlik. Belediyemiz, bu özel etkinliğe ikinci kez ev sahipliği yapıyor. Festivalin tanıtım toplantısında konuşan Başkan Dündar, “Üç gün sürecek festival çerçevesinde filmlerin yanı sıra sergi, sunum ve söyleşiler düzenlenecek. Ayrıca festivalimiz içerisinde ülkemizin dağlarını tanıtan ‘Türkiye Dağları’ isimli karma fotoğraf sergimiz de yer alacak” dedi.

Dağ Filmleri Festivali’nin söyleşileri, filmleri ve belgeselleri ile doğa severler için unutulmaz bir etkinlik olacağını ifade eden Başkan Dündar, “Osmangazi Belediyesi, klasik belediyeciliğin dışında, toplumun her kesimine hitap eden etkinlikler içerisinde. Festival kapsamında izleyeceğimiz filmler ile de macera tutkunlarını motive eden, keşif ruhunu canlandıran, ekolojik yaşam ve doğal hayata dair bir çok maceraya tanıklık edeceğiz. Azmin, disiplinli çalışmanın ve macera tutkusunun birleştiği başarılı hikayeler göreceğiz. Bu sayede belki birçok macera sever konuğumuz kendi çalışma disiplinini oluşturacak. Festival boyunca fotoğraf ve kitap sergileri, seminerler ve alanlarında dünyaca tanınmış konuşmacıların katıldığı söyleşiler düzenlenecek. Tüm macera tutkunlarını festivale katılmaya davet ediyorum” diye konuştu.

Festivalin koordinatörlüğünü yürüten Dağ Kültürü Derneği Başkanı Murat Yılmaz, Dağ Filmleri Festivali’nin, coğrafi değeri ve sportif önemi açısından Bursa’yla örtüşen etkinlik olduğunu söyledi. Yılmaz, “Öncelikle verdiği destek için Osmangazi Belediye Başkanımız Mustafa Dündar’a teşekkür ediyorum. İnşallah binlerce insanı salonlara çeken, bölgemizde ve hatta Avrupa’da ses getiren bir organizasyon olur. Bunun için bir engel yok. Planlı ve programlı bir çalışmayla bunu başarabiliriz” diye konuştu.

Belediye Başkanımız Mustafa Dündar, toplantı sonunda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü çerçevesinde, programı takip eden bayan basın mensuplarına orkide çiçek verdi. Bayanlarla birlikte erkek muhabirlere de birer çiçek veren Dündar, erkek muhabirlerin konuya esprili şekilde yaklaşmaları üzerine, çiçekleri eşlerine ya da annelerine götürmeleri için verdiğini söyleyerek cevap verdi.

BU İÇERİĞİ PAYLAŞA BİLİRSİNİZ: