> ETKİNLİKLER > Tanpınar Makale Yarışması
Etkinlik Detayları
3
Mayıs
Cuma
SAAT
17:00
YER : www.osmangazikultursanat.com.tr

A. H. TANPINAR EDEBİYAT ÖDÜLÜ

 

Katılım Koşulları

 

 1. Yarışmanın son başvuru tarihi 03 Mayıs 2019 Cuma günüdür. Bu tarihten sonra gelecek eserler kabul edilmeyecektir. Eserler iade edilmeyecektir.
 2. Yarışmaya katılacak eserler daha önce yayımlanmamış olmalıdır.
 3. Yarışmaya yurt içi ve yurt dışından herkes katılabilir.
 4. Tanpınar Edebiyat Yarışması’ndan daha önce ödül alanlar katılamaz.
 5. Yarışmaya katılım bir(1) eserle, metin uzunluğu yaklaşık 6-8 sayfa şekilde olacaktır. (A4, 12 punto çift aralık ve Times New Roman karakteri kullanılacak)
 6. Makale yarışmasının genel konusuBursa’da İkinci Bir Zaman Daha Vardır” olarak belirlenmiştir.
 7. Her yarışmacı, eserini 7 nüsha olarak çoğaltılmış halde ve bununla birlikte metni içeren cd veya disketi aşağıdaki adrese gönderecektir.

OSMANGAZİ BELEDİYESİ SOĞANLI KÜLTÜR MERKEZİ /Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü: Soğanlı Mahallesi, Dr. Sadık Ahmet Caddesi, No: 388 Osmangazi-BURSA

 1. Yarışmacılar gerçek isimleriyle değil rumuzla katılacaklardır. Bu nedenle eserin üzerinde(herhangi bir sayfasında) gerçek kimlik bilgileri yer almayacak, bunun yerine rumuz kullanılacaktır. Yarışmacının ad, soyad, telefon(cep, ev, iş), adres ve e-mail bilgilerini içeren bilgiler, kapalı bir zarf içinde eserle birlikte gönderilecektir.
 2. Eserler; Prof. Dr. Handan İNCİ, Prof. Dr. Abdullah UÇMAN, Prof. Dr. Baki ASİLTÜRK, Metin Önal MENGÜŞOĞLU ve İhsan DENİZ’den oluşan Jüri tarafından değerlendirilecektir.
 3. Yarışmada dereceye girenlerden; birinciye 10.000 TL, ikinciye 7.500 TL, üçüncüye 5.000 TL, mansiyon kazanan iki yarışmacıya ise 2.500 TL ödül verilecektir.(Toplam 2 mansiyon)
 4. Yarışmanın sonuçları Haziran 2019 tarihinde bir basın toplantısıyla açıklanacak, ödüller daha sonra açıklanacak bir tarihte düzenlenecek törenle sahiplerine verilecek.
 5. Jüri’nin yayımlanmaya uygun bulduğu eserler kitaplaştırılacak. Yayımlanacak eserler için telif ücreti ödenmeyecek.
 6. Yarışmaya, Bursa Osmangazi Belediyesi mensupları ile Seçici Kurul üyeleri ve bunların birinci derece yakınları katılamazlar.
TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR
BU İÇERİĞİ PAYLAŞA BİLİRSİNİZ:
DİĞER YAKLAŞAN ETKİNLİKLER