MUSTAFA DÜNDAR
OSMANGAZİ BELEDİYE BAŞKANI

1965 yılında Yunanistan- Gümülcine’de doğdu. İlkokulu Yunanistan’da bitirdikten sonra Orta-Lise tahsili için Türkiye’ye gelerek öğrenimini Türkiye’de tamamladı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olarak serbest Avukatlık yaptı.

Yoğun Batı Trakya nüfusu olan Bursa’da Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi’nin Yönetim Kurulu üyeliğini ve 3 dönem de başkanlığını yaptı. Aktif siyaset içerisinde de yer alan Dündar, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin kuruluş aşamasında Bursa Osmangazi İlçesi Kurucu Yönetim Kurulu üyeliği ve başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu. 3 Kasım 2002 Milletvekili genel seçimleri sonucu 22. Dönem AK PARTİ Bursa Milletvekili olarak Parlamentoya girdi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Akdeniz Parlamenter Asamblesi Türk Delegasyonu Üyesi ve Türkiye Büyük Millet Meclis Dışişleri Komisyonu sözcülüğü görevini üstlendi. Ayrıca Türkiye Büyük Millet Meclisi Türkiye Yunanistan parlamentolar arası Dostluk Grubu Başkanlığını yaptı.

29 Mart 2009 yerel seçimlerinde Bursa Osmangazi Belediye Başkanı seçilmiş olup halen görevini icra etmektedir. Şehir estetiği, kentsel dönüşüm , tarihi dokunun korunması ve kent trafiği konuları üzerinde yoğun çalışmalar yürüten Dündar sadece Osmangazi’ye değil Bursa’ya da hizmet edecek önemli projeleri hayata geçirdi. Çağdaş mimari örneklerinden oluşan kapalı Pazar alanları ve otopark projeleri yurtiçi ve yurt dışında da birçok belediye tarafından örnek alınmaktadır.

Yapılan çalışmalara sivil toplum örgütlerini, okulları, gençleri ve toplumun her kesimini dahil ederek çalışan Dündar’ın Sosyal Belediyecilik projeleri de yurtiçinde ve dışında takdir görmüş ve örnek alınmıştır. Dündar evli ve 3 çocuk babası olup İngilizce ve Yunanca bilmektedir.